Hírek - Megnyertük a Bajnokok tornáját!
2019.06.09   20:21

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság és a Pestifoci.hu szervezésében 2019. június 8-án a Goldball Parkban ismét megrendezésre került a Pestifoci.hu-BLSZ III-as Bajnokok tornája.

Az Airnergy nyerte a BLSZ III-as bajnokok tornáját, miután a Nimródot, majd a Gázgyárt is sikerült legyőznie.

Airnergy FC – Nimród SE 1-0

Berkes Máté egy gyönyörű lövéssel már a 7. percben vezetést szerzett az Airnergy-nek és ez meghatározta a lehetőségeket a 45 perces mérkőzésen. A Nimródnak mindenképpen támadnia kellett, amely egyébként jól is ment Soóky Norbertéknak, viszont a befejezéseknél nem volt szerencséjük. Lehetőségek a másik oldalon is voltak, és kontrákból akár végképp el is dönthették volna a meccset, végül maradt az 1-0.

Airnergy FC – ASR Gázgyár II 1-0

Az Airnergy és a Gázgyár döntőt játszhatott egymással, amelyen döntetlen esetén a Gázgyár nyerte volna a tornát.
Nem lett azonban döntetlen, mert a futsalban és öregfiúkban is játszó Nagy Gábor 85. (!) 2018/2019-es szezonhoz tartozó mérkőzésén tizenegyesből megszerezte a győzelmet. Az ASR hiába tett meg mindent az egyenlítésért, erre a hátralévő 25 perc kevés volt neki.

A torna a nagy meleg ellenére jó színvonalú és küzdős volt, látszott, hogy mindhárom csapat meg fogja állni a helyét a BLSZ II-ben.